Hakkımızda

Birçok bilimsel araştırma bireyin zekasının ilk 6 senede geliştiğini göstermektedir. Konu ile ilgili uzun ve derinlemesine çalışmalar yapmış olan, alanın en önemi uzmanlarından olduğu kabul edilen, Benjamin Bloom ve Montessori’nin, değerlendirmeleri şu şekildedir;

“Gebelikten 4 yaşına kadar, birey zekasının %50’lik kısmını, 4 yaşından 8 yaşına kadar ise %30’luk kısmını geliştirmektedir. Bu durum zekanın ilk yıllarda daha çabuk geliştiğini ve çevrenin gelişme üzerinde çok büyük etkisinin olduğunu göstermektedir.”

“Stability and Change Human Characteristics”
- Benjamin Bloom

“Hayatın en önemli dönemi, doğumla 6 yaş arasındadır, üniversite eğitimi boyunca değil. İnsanın en önemli aleti olan zeka, bu dönemde şekillenir.”
- Montessori

Bizim uzmanlığımız çocukların ve bebeklerin sosyal, zihinsel, fiziksel gelişim alanlarına katkı sağlamak, bunu yaparken de kaliteli materyaller ve çocukların yaşlarına göre özenle seçilmiş müzikler ile profesyonel düzeyde oyunlar sunmaktır.


Ne Yapıyoruz?

“Çocuk oyun oynayarak öğrenir, ciddiyet karşısında şaşırır.’’
- Goethe

Bizler de oyun oynamanın önemini çok iyi biliyor, uzman eğitmenlerimiz tarafından yıllık olarak planlanmış ve her hafta değişen temalarımızı, çocukların yaş ve gelişim düzeylerine uygun olarak sınıflandırılan gruplarımızda, dramanın oyun gücünü kullanarak kendilerini ifade etme becerileri kazan..

Süresi ay aralıklarına göre değişen, en fazla 2 saat süren ve 1 yetişkinin 1 çocuğa eşlik ettiği oyun gruplarımızda; dramayla, gelişim düzeylerine uygun oyunları, hikayeleri, şarkıları, tekerlemeleri, dansı, ekipman eşliğinde yapılan fiziksel aktiviteleri, sanat ve duyu çalışmalarını birleştiriyor; bütün bunların harmanlandığı bir program uyguluyor ve bu dolu dolu hazırlanmış programlarımızı, türkçe ve ingilizce seçenekleriyle sunuyoruz.

Tecrübelerimizin de bize gösterdiği gibi oyun gruplarımız çocuklarımızı şu açılardan destekler:

Özgüven

Özgüven

Sosyalleşme

Sosyalleşme

Yaratıcılık

Yaratıcılık

İletişim

İletişim

Hayal Gücü

Hayal Gücü

Koordinasyon

Koordinasyon

Okula Hazır Olma

Okula Hazır Olma